News date menu

Category list

Published:

235 років Першій анексії Криму Росією: передумови і висновки

Перша анексія Криму Російською імперією — включення Кримського ханства до складу Російської імперії, яке відбулося 1783 року.

На момент Першої анексії кримські татари становили понад 90% населення півострова. Після чого більш ніж півтора століття вони зазнавали постійних...

Published:

Рука допомоги: Благодійна акція та концерт

Благодійний концерт на підтримку дітей з родин політв’язнів Криму

13 квітня в Колонній залі КМДА відбудеться благодійна акція -"Рука допомоги".

О 16:00 розпочнеться відкриття виставок та ярмарок, а о 18:00 - відбудеться великий благодійний концерт!

На сцені будуть відомі...

Published:

Кримські татари на зламі тюркського та західного світів

До Дня народження Ісмаїла Гаспринського в Кримському Домі (вул. Омеляновича-Павленка, 9) відбудеться публічна дискусія за участі відомих істориків - Івана Патриляка та Гульнари Бекірової.

Яке місце займають кримські татари в культурі світовій, будучи фактично на перетині...

Published:

Виставка «Традиції і сучасність татар – польських мусульман»

Виставка має на меті презентувати історію, традиції та сучасність польських татар – однієї з найменших етнічних групи у Польщі, історія якої налічує понад 600 років. Скільки саме татар мешкає у Польщі точно невідомо. Але кількість польських мусульман, здебільшого власне...

Published:

Кримська лінія вогню

24 лютого о 15:00 в Кримському домі (вул. Омеляновича-Павленка, 9) до четвертої річниці окупації Криму відбудеться презентація проекту “Кримська лінія вогню”, ініціаторами якого стали Кримський дім та інтернет-видання “Українська правда”.

Published:

Tribute to IZZET

Культовий гурт IZZET був чи не єдиним, хто свого часу мав сміливість синтезувати кримськотатарський етнос з реггі та афробітом, не боятися експериментувати з традиційними мотивами, поєднуючи різні культури.

Published:

Показ документального фільму Вінсента Муна "Стежки Криму"

Вінсент Мун — незалежний французький режисер, відомий своїми документальним музичними відео.

Published:

Київська кримська солідарність: Володимир Балух

8 лютого, о 19:00 в Кримському домі (вул. Омеляновича-Павленка, 9) відбудеться вечір солідарності з Володимиром Балухом, кримським фермером, мешканцем села Серебрянка Роздольненського району, який вже четвертий рік, практично сам-на-сам, бореться з російською репресивною системою...

Published:

В Кримському домі виступить відомий економіст та стратег Павло Шеремета

24 січня, о 19:00, в Кримському Домі за адресою вул. Омеляновича-Павленка, 9 (метро "Арсенальна", "Печерська") відбудеться дискусія та презентація книжки Емі Чуа і Джеда Рубенфелда "Три сили. Як виховують в успішних спільнотах".

Published:

Київська кримська солідарність. Родина Дегерменджі

Вечір солідарності з родиною Дегерменджі, яка є зараз однією з найбільш постраждалих від рук окупаційної влади в Криму – майже два роки в СІЗО утримувався син, а нещодавно було заарештовано його батька.